Onze nieuwe burgemeester, Anne-Marie Fellinger maakte 11 september kennis met haar nieuwe woonplaats Stokkum. Op initiatief van de dorpsraad kregen alle verenigingen de kans zichzelf te presenteren. Voorzitter van de dorpsraad Gerard van Balveren ontving de burgemeester als eerste in het Gildehuis. Daar hield Niels Scheers een korte presentatie over "het DNA van de Stokkum", alle verengingen die van oudsher verbonden zijn aan het Gildehuis: Het Gilde, de carnavalsvereniging, de Harmonie, een link met FC Bergh (avondvierdaagse en de gym-club) en het Oranjecomite. Hij presenteerde een indrukwekkende jaarkalender wat er jaarlijks georganiseerd wordt. Twee dames van het breicafe overhandigden de burgemeester een zelfgemaakte tas.
Daarna trakteerde Harmonie Volharding de burgemeester op een prachtig muziekstuk. Zij ruimden daar graag tijd voor in tijdens hun wekelijke repetitieavond. Aansluitend traden de kinderen van de jeugddansgarde op. Wat een enthousiasme en een kweekvijver voor de dansgarde van carnavalsvereniging de Leertrekkers! Aansluitend kreeg de burgemeester nog een vendelhulde van de vendeliers van het Gilde St Oswaldus.
Daarna trok de hele stoet naar het jeugdgebouw naast de kerk. Daar presenteerde John Seegers alle clubs die verbonden zijn het jeugdgebouw, de kerk, de pastorie en de begraafplaats: de KWJ, Soos Ons Genoegen, Koor For Joy, de kerkhofploeg en de buurtverbinders van MijnStokkum en de vrijwilligersploeg van het Huiskamerrestaurant, Ook nam hij de burgemeester mee in de plannen die er zijn om de kerk om te bouwen tot gemeenschapshuis. Vervolgens trakteerde koor For Joy de burgemeester op twee prachtige liederen in de kerk. Zij traden speciaal op en de burgemeester zag je mee zingen, dus wie weet hebben ze er nieuw lid bij. Na alle indrukken was het vervolgens tijd om onder het genot van een hapje en drankje gezellig na te praten in de huiskamer van de pastorie. De vrijwilligers van het huiskamerrestaurant verzorgden de hapjes en drankjes en nodigden de burgemeester uit voor de kersteditie in december in de kerk. Gerard van Balveren sloot de avond af met kort liedje, waarmee hij de burgemeester toezong. Daarna werd er geproost!
Het was een zeer geslaagde avond, waarbij de burgemeester een mooi beeld heeft kunnen krijgen van wat er leeft en speelt in het dorp. En alle inwoners kunnen kennismaken met de burgemeester, tijdens de opening van de kermis In Stokkum op 5 oktober.
De reactie van Anne-Marie op deze avond:
"Vanavond werd ik uitgenodigd door mijn eigen dorp Stokkum, om te komen kennis maken. Wat ongelofelijk dat een dorp van nog geen 1200 inwoners een harmonie heeft waar je U tegen zegt, en een bloeiend verenigingsleven. Wat hadden ze er een werk van gemaakt om me welkom te heten - het was echt een top avond! Van carnavalsvereniging tot de jeugddansgarde, en van dorpsraad tot St Oswaldusgilde, van koor tot jongeren en ouderenverenigingen, en van dorpsverbinders tot oranje vereniging, voor iedereen is er wel wat! In Stokkum hoeft niemand alleen te zijn of zich te vervelen. Ik ben enorm dankbaar dat ik in zo’n leuke kern ben komen wonen!"