Het jaar 2020 was een jaar zonder de gebruikelijke activiteiten zoals de Gildeavond, het Meifeest en natuurlijk de Kermis. Covid-19 zorgt er nog altijd voor het Gilde deze feesten niet op de normale manier kunnen vieren. Inmiddels lijkt het einde misschien wel in zicht te zijn gekomen door de vaccinaties die zijn begonnen.
"Onze ogen zijn daarom gericht op oktober en de voorbereidingen voor de Kermis zijn gestart, wij hopen als bestuur dat de Kermis weer een van de eerste feesten gaat worden die weer normaal doorgang kan vinden.
In de tussentijd heeft het Gilde Sint Oswaldus niet stil gezeten en daarover willen wij jullie via deze weg bijpraten. Allereerst de aanbouw. Na een lange voorbereiding waarin er is gewerkt aan de vergunning/subsidie aanvragen, zijn we een paar maanden geleden begonnen met de aanbouw van de serre. Inmiddels is de betonvloer gestort en zijn we druk bezig met de opbouw van de binnen muren. In week 19 wordt de staalconstructie geplaatst en kunnen we volop verder met allerlei werkzaamheden, denk daarbij aan het metselwerk, timmerwerk, elektriciteit enz. Omdat we zo veel mogelijk in eigen beheer willen doen is elke vrijwilliger welkom. Voel je je geroepen en wil je de vereniging een handje helpen? Meld je aan bij Hank van den Berg of Berry Janssen."
Vorig jaar is er nog een poging ondernomen door de besturen van het Gilde en de K.W.J. om een alternatieve kermis te organiseren. Helaas bleef ook toen het Coronavirus voor te veel onzekerheid zorgen.
Op dit moment zijn wij bezig met het organiseren van een alternatief voor het Meifeest, daarover worden jullie op korte termijn op de hoogte gebracht. Verder zijn we voornemend om ook dit voorjaar/zomer weer schietavonden te organiseren."
Niels Reessink, secretaris Het Gilde Sint Oswaldus
Foto's: Gilde Sint Oswaldus Stokkum